PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228503}
6,9 26 358
ocen
6,9 10 1 26358
4,0 3
oceny krytyków
Kto nigdy nie żył...
powrót do forum filmu Kto nigdy nie żył...

Ten film mówi o czymś, co dla mnie było oczywiste gdy miałem 8 lat... Pokuszę się o może nieco prowokatorską tezę: trzeba być naprawdę albo głupcem, albo fanatykiem religijnym, żeby nie zauważyć, że religia chrześcijańska jest nielogiczna i stoi w bardzo wyraźnej (wręcz jaskrawej) opozycji do powszechnie rozumianej sprawiedliwości. W sumie wszędzie dookoła mnie zawsze się o tym mówiło jak o czymś bardzo odkrywczym (np. "Dżuma" Alberta Camusa i postawa Ojca Panneloux), tak że teraz, po obejrzeniu filmu poczułem się jak dziecko, które dwudziesty piąty raz z rzędu dostało na śniadanie płatki z mlekiem. Nie daję niższej oceny tylko dlatego, że definicja czwórki brzmi: "poniżej oczekiwań", a ja z początku nie wiedziałem o czym to będzie, sprawdziłem tylko kto w nim gra. Tutaj się przyznaje co do mojego przewinienia, powinienem był przeczytać o jakim problemie się w nim traktuje. Film ogólnie beznadziejny, ciężko wytrzymać do końca i nie trzeba być geniuszem, by przewidzieć jaki na końcu z tego wyniknie morał. Odradzam oglądać.

lipinski793

Przepraszam za kilka błędów gramatycznych.

ocenił(a) film na 1
lipinski793

całkowicie się zgadzam z oceną fimu, i to jest śmieszne - jako osoba o skrajnie odmiennym światopoglądzie od Twojego - najgorszy film jaki ostatnio widziałam: paranoja, zero psychologii, zero aktorstwa, może z wyjątkiem Liszowskiej, 1/10
ale te błędy nie wynikają z podejmowanego tematu, z chrześcijaństwa czy z nałogu, czy z połączenia jednego z drugim, nielogiczność dotyczy scenariusza
dobre filmy na podobny temat (1. problemy z wiarą czy z 2. nałogiem): Wszystko będzie dobrze 1-2, Tydzień z życia mężczyzny 1-2,
czy "zagramaniczne": Bez lęku 1-2, Misja 1, Requiem dla snu 2...

ocenił(a) film na 9
Pani_Blue

Nie wiem czemu ale odniosłem inne wrażenie co do filmu. Fakt momentami fabuła raczej smętna i nic się nie dzieje ale idzie to przeboleć. Fakt niektóre momenty dało się zrobić lepiej ale i tak jestem raczej zdania że film ciekawy. O gustach się nie dyskutuje ale po prostu obejrzałem film po zapoznaniu się z waszymi opiniami "Mimo wszystko" i stwierdzam że film jest dobry a skoro tak to pora zobaczyć filmy przez ciebie proponowane. "Wszystko będzie dobrze" widziałem i nie zgadzam się że jest lepszy. Ale jak już wspomniałem o gustach się nie dyskutuje... :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones