PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228503}
6,9 26 358
ocen
6,9 10 1 26358
4,0 3
oceny krytyków
Kto nigdy nie żył...
powrót do forum filmu Kto nigdy nie żył...

Zanim obejrzałem ten film, naczytałem się wielu negatywnych opinii na jego temat.Pomyślałem sobie, że może faktycznie to kolejny jakiś nieudany obraz, który okaże się mało interesujący.
Poszedłem dziś do jednego z kin, bo akurat grają to, co puszczano kilka, czy nawet kilkanaście miesięcy temu.Jakież było moje pozytywne rozczarowanie, gdy obejrzałem ten film.Obserwowałem z wielką uwagą i zaciekawieniem.Duzo myślałem podczas seansu.Kilka razy miałem łzy w oczach, śmiałem się,gdy były elementy komediowe (głównie te z Joanną Liszowską).Moim zdaniem Żebrowski swoją najlepszą rolę zagrał nie w "Ogniem i mieczem", "Panu Tadeuszu", czy "Pręgach",ale własnie w tym filmie.Jako ksiądz Jan okazał się autentyczny, naturalny i niezwykle przekonujący.Warto też zwrócić uwagę na wspaniałe zdjęcia i muzykę Kaczmarka.Wyszedłem z kina doznając katharsis, a zdarzyło mnie się to chyba drugi raz.Niesamowite dzieło.

Martin_Eden

Film rzeczywiście robi pozytywne wrażenie, i choć zakończenie jest trochę zbyt naciągane (ale tak w wielu filmach sie zdarza)to film ogólnie spoko.

Borysa

Cieszę się, że chociaż jeszcze jedna osoba na tym forum doceniła ten film, bo z tego co widzę większosci osób nie przypadł do gustu.

ocenił(a) film na 10
Martin_Eden

Oglądałam już kilka razy ten film. Troche potrwało zanim go skołowałam nikt z moich znajomych nie słyszał o nim. Więc wzięłam sprawy w swoje ręce. Jestem pod wielkim wrażeniem mocy tego filmu. jest on dla mnie jak na razie najlepszym filmem jaki widziałam.

ocenił(a) film na 10
Martin_Eden

Oglądałam już kilka razy ten film. Troche potrwało zanim go skołowałam nikt z moich znajomych nie słyszał o nim. Więc wzięłam sprawy w swoje ręce. Jestem pod wielkim wrażeniem mocy tego filmu. jest on dla mnie jak na razie najlepszym filmem jaki widziałam.

Martin_Eden

dorcas ! To naprawdę wspaniale, że film Ci się podobał i znalazłaś w nim to, co ja (tak wnioskuję z Twojej wypowiedzi).Jest w tym obrazie coś niesamowitego.Podnosi na duchu, daje jakąs nadzieję...

Martin_Eden

powiem jedno bo inaczej nie umiem go opisać CUUUDOOOWNY!!! Płakałam jak nigdy i strasznie dużo o tym myślę!!! O postaci księdza o tych młodych ludziach i o problemach które można pokonać miłością i bliskością drugiego człowieka...

ocenił(a) film na 10
judmic

tak masz racje jest wspaniały. Rzadko sie spotyka filmy o takiej tematyce.
Ukazanie wiary, miłości i zwątpienia, przedstawienie tego jak słaby jest człowiek i jak wielka jest miłość. Daje nadzieje ;) i pobudza do refleksji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones