PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228503}
6,9 26 358
ocen
6,9 10 1 26358
4,0 3
oceny krytyków
Kto nigdy nie żył...
powrót do forum filmu Kto nigdy nie żył...

Gorąco POLECAM!

ocenił(a) film na 8

Szedłem na ten film, z mieszanymi uczuciami bo przeczytałem wcześniej wiele negatywnych recenzji, ale po obejrzeniu nie mogą się zgodzić z żadną z nich. Film jest naprawdę świetny. Poruszający i momentami bardzo kontrowersyjny, nie ukrywa, nie zmienia, i nie ocenia faktów. Pokazuje księdza który pod wpływem załamania (dowiaduje się, że jest chory) zwątpił w to co głosił przez wiele lat. Znakomite studium psychologiczne i moralne.
Rzuca się w oczy bardzo teatralna reżyseria Andrzeja Seweryna która jednak pomaga w odbiorze filmu. Świetna rola Roberta Janowskiego (dobrze "udźwignął" wykonanie piosenek), na wielkie brawa zasługuje też Michał Żebrowski w tytułowej roli księdza Jana, swoją rolą przypomina, że jest bardzo dobrym aktorem(co zresztą było widać juz w "Pręgach"). Naprawdę film skłania do refleksji, nie mówię, że jest idealny, ale warto samemu się przekonać, że niesie ze sobą wiele wartości. Jak dla mnie zasłużone 9/10!

ocenił(a) film na 10
Martinf

Podzielam Twoją opinię o tym filmie - jego głównym bohaterze oraz znakomitym odtwórcy roli głównej Michale Żebrowskim.

Ode mnie 10/10

p.s. Polecam też film "Jasminum" :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones